Szukasz informacji na temat tego, jaki grill wybrać? A może zdecydujesz się na mniej oczywiste rozwiązanie i zakupisz palenisko? Można dzięki niemu przygotować posiłek, ale nie tylko. Ta konstrukcja sprawi, że bezpiecznie rozpalisz ognisko, przy którym spędzisz miło wieczór. Co więc będzie dla ciebie odpowiednie – grill czy palenisko?

Palenisko w ogrodzie to świetny wybór na wiosenne i letnie wieczory

Gdy dni zaczynają być cieplejsze, chętnie organizujemy spotkania na świeżym powietrzu. Zapraszając znajomych czy rodzinę, nie możemy zapomnieć o jedzeniu. Dlatego często w tym okresie kupujemy grill. Do wyboru mamy węglowe, które nadal są najpopularniejsze, gazowe czy też elektryczne. Ale podczas gdy takie urządzenie posłuży nam tylko do przygotowania posiłku, palenisko może uświetnić spotkanie ogniskiem, wprowadzając niezwykłą atmosferę.

Palenisko to duża misa, najczęściej stojąca na trzech nogach. Jest to bezpieczne miejsce do rozpalenia ogniska. Sprawdzi się świetnie, jeżeli będziesz miał ochotę na przyrządzenie tradycyjnej kiełbasy na kiju. Miło jest też posiedzieć wieczorem w kręgu znajomych dokoła ogniska. Z pewnością będą to niezapomniane spotkania.

Paleniska ogrodowe z rusztem z powodzeniem spełnią funkcję grilla

Niektóre modele palenisk ogrodowych mają w zestawie ruszt. Dzięki temu stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnego grilla. Lekka konstrukcja sprawia, że bez problemu można je przenosić, na przykład na taras. Przy konstrukcji na trójnogu, gdzie grill i palenisko są podwieszone za pomocą łańcuszka, można regulować wysokość rusztu. Dzięki temu dopasujesz ją do swoich potrzeb tak, żeby było wygodnie.

Istnieją również modele, które posiadają nie tylko rusztu, ale też i rożen. Dzięki niemu możesz na przykład upiec kurczaka w całości. Poprzez obracanie w trakcie pieczenia uzyskasz pyszną, spieczoną skórkę. Po przygotowaniu posiłku wystarczy usunąć ruszt, by cieszyć się nastrojowym blaskiem płomieniami ognia.

Grill z paleniskiem to świetne uzupełnienie wyprawy w plener

Planujesz dłuższą wycieczkę w plener i dlatego szukasz odpowiedniego grilla? Dla takich aktywności świetnie sprawdzi się grill z paleniskiem w wersji turystycznej. Bez względu na to, dokąd się wybierasz, będzie to dobry wybór. Nie tylko sprawisz sobie przyjemność, przyrządzając smaczne potrawy. Po zakończeniu grillowania otrzymasz bezpieczne miejsce do rozpalenia ogniska. A to przyjemne uzupełnienie wieczoru, zwłaszcza jeśli planujesz wyprawę w towarzystwie. Ogień nie tylko sprawi, że będzie cieplej, ale i nada spotkaniu niezapomnianą atmosferę.

Palenisko to świetna alternatywa dla grilla, jeżeli zależy ci nie tylko na przygotowywaniu potraw. To dobry sposób na miejsce, w którym bezpiecznie możesz rozpalić ognisko, ponieważ wykonana z trwałego materiału misa jest stabilna, a więc zapobiegnie rozprzestrzenianiu się płomieni. Przy okazji nie zniszczysz też trawy w swoim ogrodzie. Dzięki lekkiej wadze i nieskomplikowanej obsłudze jest też świetnym dodatkiem, uświetniającym każdy wyjazd w plener.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here