Jest takie miejsce w domu, które jest dla nas wyjątkowo ważne. Tym miejscem jest sypialnia. To pomieszczenie ma specjalny wydźwięk, to tutaj odpoczywamy po dniu pełnym obowiązków, to tu relaksujemy się i nabieramy sił na nowy dzień. Dlatego też urządzaniu sypialni powinniśmy poświęcić wiele uwagi, tak by pomieszczenie to miało dobry klimat i sprzyjało wypoczynkowi.

Jasne czy ciemne kolory?

Nie ma jednej zasady, jak powinna sypialnia wyglądać. Każdy ma swój charakter i każdy dobrze się czuje w danym otoczeniu. Jedni wolą jasną kolorystykę i dobrze się z nią czują, inni zaś zdecydowanie wolą ciemne kolory. Jasne kolory w sypialni na pewno optycznie ją powiększą. Jeśli więc ktoś ma małą sypialnię, to na pewno powinien postawić na takie właśnie kolory. Kolorystyka ta tyczy się głównie ścian, ale można się równie dobrze zdecydować na meble w jasnych kolorach, które będą też ładnie wyglądać na tle ciemnych ścian, na które może sobie pozwolić każda osoba, która ma dużą sypialnię i lubi lekki półmrok w sypialni.

Sypialnia – oaza relaksu i wypoczynku

Jeśli więc ktoś się zastanawia, jaki kolor ścian do białych mebli w sypialni, to jak już wyżej wspomniano można się tak naprawdę zdecydować na każdy kolor. Białe meble są bardzo uniwersalne i będą się dobrze komponować z każdym kolorem ścian. Jeśli zdecydujemy się na jasne ściany, białe, beżowe, jasno szare i skomponujemy je z białymi meblami, wtedy stworzymy sypialnię w stylu rustykalnym. Taki styl jest teraz bardzo modny. Charakteryzuje się prostotą, skromnością, minimalizmem. W tak urządzonej sypialni będzie się odpoczywać bardzo przyjemnie, nic nas nie będzie rozpraszać.

Ciemne ściany w sypialni

Jeśli zaś zdecydowanie bardziej wolimy ciemną kolorystykę ścian w sypialni i pomalujemy je na czarno, brązowo, grafitowo, granatowo, bordowo, w kolorze butelkowej zieleni, wtedy białe meble na tle takich ścian będą się mocno odbijać. Przełamią one też te ciemne kolory i będą dla nich stanowiły ciekawy kontrast. Poza meblami w takiej ciemnej sypialni, warto też postawić na jasne dodatki, na przykład doniczki, ramki ze zdjęciami, kwiaty, obrazy na ścianach itp. W ten sposób wnętrze to będzie bardzo spójne i efektowne.

Ciemne wnętrze mogło by się wydawać przytłaczające, ale wcale tak nie musi być. Jeśli ma się dużą sypialnię, z dużymi oknami, wtedy bez problemu można sobie na taką kolorystykę pozwolić. Ciemna sypialnia to styl glamour, boho, wintage itp. Przy ciemnej kolorystyce ścian bardzo dobrze się śpi i wypoczywa. Łatwiej przychodzi rozluźnienie, przez to wypoczynek jest dużo bardziej konkretny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here