Beż od niedawna uznawany jest za nowoczesną odmianę szarości. Jest to nie tylko ciepły i otulający nas kolor, ale i również bardzo spokojny. Coraz częściej stosowany jest, jako neutralne tło dla różnych odcieni mebli i dodatków.

Dopiero co zaczynamy oswajać się z jego obecnością, stąd też znalezienie najbardziej właściwego odcienia może zająć nam niemało czasu. W ofercie producentów nadal można znaleźć wiele beżów, występujących w odcieniach budyniu, wanilii lub kawy z mlekiem. Jednak do najmodniejszych w dzisiejszych czasach, zaliczane są beże w cielistych odcieniach skóry, barwy przypominające kolor miodu, karmelu, a nawet takie, odzwierciedlające wielbłądziej skóry.

Jasne i rozbielone beże już od pewnego czasu kojarzone są ze stylem New nordic. Jest to najnowsze wcielenie stylu skandynawskiego, w którym szarość i biel zastępowane są przez kolory ziemi, a najbardziej liczącym się elementem jest przytulność. Urządzając beżowy salon, warto wziąć pod uwagę właśnie ten trend. Jego idealnym uzupełnieniem mogą okazać się modne w ostatnim czasie beżowe plakaty, meble wykorzystujące w swojej budowie plecionkę wiedeńską, okrągłe lustra, czy też marmurowe stoliki.

modne kolory ścian 2020
https://pixabay.com/pl

Odważny, a jednocześnie elegancki – salon z czarną ścianą

Pomimo że czerń jest jednym z trudniejszych jeśli chodzi o aranżację kolorem, to jest ona piękna i wbrew pozorom bardzo nieoczywista. Używana w odpowiednich ilościach umożliwia skorygowanie proporcji wnętrz, oraz zbudowanie wrażenia głębi, a także pozwala nadać aranżacji ekskluzywny charakter. Wbrew pozorom nie jest ona zarezerwowana dla przestronnych apartamentów z wysokimi ścianami. Równie dobrze może wyglądać w niewielkich rozmiarów, dwupokojowym mieszkaniu.

Jeżeli chcemy zastosować w naszym salonie czarną ścianę, ten pomysł powinien być bardzo dokładnie przemyślany. Zanim złapiemy za wałek, warto upewnić się, że powierzchnia, która ma być pomalowana ściana, jest odpowiednio doświetlona. W innym przypadku, zamiast przytulnego wnętrza można uzyskać efekt zamkniętego ciemnego pudełka.

Dla równowagi warto wprowadzić do aranżacji jasne elementy, m.in. białe meble, dodatki, oraz listwy przypodłogowe, a także gzymsy. Na koniec warto dodać odrobinę błysku w postaci złotych lub chromowanych lamp, wazonów, ram obrazów, luster, czy też zdjęć. Jeśli salon nie jest dużych rozmiarów, warto unikać ciemnych podłóg i sprzętów, ponieważ mogą go one dodatkowo pomniejszyć.

Reprezentatywny i modny – granat w salonie

kolor do salonu
https://pixabay.com/pl

Granat jest kolorem, który aktualnie znajduje się na topie. Wraz z butelkową zielenią rozpoczął modę na ciemne i nasycone kolory, które z roku na rok przybierają na sile. W dodatku jego pozycję na rynku ugruntował Instytut Pantone, nazywając ciemny odcień niebieskiego  tzw. classic blue, kolorem 2020 roku.  Za co ludzie tak kochają granat, czyli kolor kojarzony z wieczornym niebem, morskimi falami, czy też atramentem?

Kolor granatowy napawa spokojem wiele osób. Często kojarzy nam się z powagą, siłą, autorytetem i bezpieczeństwem. W tym kolorze również utrzymane są mundury marynarki wojennej, jak i również stroje galowe uczniów. Jeżeli chcemy urządzić salon, który swoim wyglądem sprzyja odpoczynkowi i jednocześnie podkreśla reprezentacyjny charakter tego pomieszczenia, granatowa ściana może okazać się najbardziej właściwym rozwiązaniem.

Granat podobnie do czerni, pochłania bardzo dużo światła. Niestety trzeba uważać, z jakimi kolorami jest zestawiany, ponieważ w połączeniu z ciemnymi meblami i dodatkami, może sprawiać nieco ponure wrażenie. W celu uniknięcia takiego efektu wystarczy jedynie przełamać ciemną paletę jasnymi kolorami, m.in. niezastąpioną bielą. Z kolorem granatowym, przepięknie prezentują się nasycone odcienie żółtego i pomarańczowego, jak i również pudrowego różu i ciemnej zieleni. Równie dobrze na jego tle wyglądają złote i miedziane dodatki.

Ściany w salonie również doskonale mogą prezentować się w kolorze błękitu, który mylnie przyporządkowywany jest do sypialni i dziecięcego pokoju.

Jak wykonać remont salonu w sytuacji, gdy mamy problem z prądem, rozwiązaniem tego problemu mogą okazać się akumulatorowe narzędzia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here