Meble ogrodowe to elementy, które znacznie upiększają działkę, jak również dostarczają wielu walorów rekreacyjnych. Odpoczynek na wygodnym i dostosowanym do oczekiwań użytkownika wypoczynku dostarcza wiele radości i zadowolenia. Jednym z pomysłów, które sprawdzą się w każdym ogrodzie jest zainstalowanie drewnianych mebli z palet. Jak zrobić meble ogrodowe z palet? Czym kierować się podczas wyboru odpowiednich produktów? Jak upiększyć własnoręcznie zrobiony zestaw ogrodowy?

Pierwszym i podstawowym krokiem jest zgromadzenie odpowiedniej ilości palet. Kolejno należy rozrysować i przygotować plan działania oraz projekt mebli. Wymierzyć miejsce, w którym ma powstać wypoczynek, jak również dostosować go do powierzchni jaka znajduje się w ogródku. Poza paletami potrzebne będą odpowiednie śruby, mocowania narzędzia. Do listy zakupów należy również dopisać preparaty do malowania i impregnacji mebli.

Tworzenie mebli uzależnione jest od całego projektu. Za pomocą kilku palet, odpowiednich narzędzi i wyobraźni można stworzyć zestaw składający się z:

  • kanap,
  • krzeseł,
  • foteli,
  • stolika,
  • łóżka,
  • ławki,
  • leżaków,
  • półek,
  • itp.

Meble można tworzyć za pomocą prostych figur geometrycznych, jak również dołączać do nich bardziej skomplikowane elementy. Palety można łączyć ze sobą w całości, jak również skorzystać z poszczególnych drewnianych części.

Przed zbijaniem mebli należy odpowiednio przygotować palety. Najlepszym sposobem jest ich oczyszczenie za pomocą papieru ściernego, pozbywając się wszelkich drzazg i zanieczyszczeń. Pozwoli to również w późniejszym etapie, swobodnie nadać kolor i barwę mebli. Do zbijania mebli można wykorzystać narzędzi takie jak wiertarki, wkrętarki, młotki czy śrubokręty. Dobór śród i łączeń uzależniony jest od rodzaju mebla oraz kąta nachylenia poszczególnych elementów.

Zbite meble należy pomalować na odpowiedni kolor, jak również zabezpieczyć je przed zamakaniem i pleśnią. Do wykonanych mebli można dołączyć własnoręcznie uszyte lub zakupione artykuły tekstylne w postaci poduszek, narzut, obrusów, kocyków, itp.

Wiele mebli ogrodowych wykonywanych z palet można także ozdobić wszelkimi roślinkami, jak również elementami dekoracyjnymi.

Pomysłowość i kreatywność stwarza wiele możliwości, a oprócz mebli wykonanych we własnym ogrodzie, materiał jakim jest paleta można wykorzystać do stworzenia tarasu, placu zabaw dla dzieci, piaskownicy, warzywniaka, czy elementów chroniących przed nadmiernym słońcem. Wszystkie wykonane elementy można ozdobić i dopasować do własnych oczekiwań i potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here