Myśląc o typowym biurze, przed oczami pojawia nam się obraz surowego pomieszczenia bez żadnych ozdób. Zimne kolory, nudny wystrój i niezbyt przytulne meble – praca w takim wnętrzu bez wątpienia nie należy do najprzyjemniejszych. Jak zaaranżować biuro, w którym pracownicy będą czuć się jak w domu?

Wystrój z charakterem

Jak zaaranżować przytulną i ciepłą przestrzeń biurową, w której przebywanie to czysta przyjemność? Urządzanie wnętrza warto rozpocząć od wyboru konkretnego stylu aranżacyjnego, który stworzy swoisty fundament dekoracyjny. Doskonałym rozwiązaniem do biura są style:

  1. Nowoczesny, czyli minimalizm i estetyka połączone z elegancją. W nowoczesnych pomieszczeniach rządzą proste formy, niezbyt strojne dekoracje i stonowane kolory.
  2. Industrialny, inaczej zwany loftowym. Styl wzorowany na starych, opuszczonych fabrykach. Jego wyznacznikiem są otwarte przestrzenie, naturalne, surowe materiały (beton, drewno, cegła) i przygaszone, spokojne odcienie.
  3. Klasyczny. Stonowany, uporządkowany i gustowny. Biuro w stylu klasycznym wyposażone jest w solidne meble wykonane z naturalnego drewna i eleganckie dekoracje.
  4. Skandynawski. Łagodny, przyjemny i klimatyczny. Styl skandynawski bazuje na naturalnych materiałach i kolorach. W skandynawskich wnętrzach panuje ciepła atmosfera – jak w domu.

Wystrój wnętrza biura powinien łączyć ergonomię z niebanalnym designem. W pomieszczeniu nie może zabraknąć wygodnych, funkcjonalnych mebli, innowacyjnych systemów usprawniających pracę oraz niebanalnych dekoracji, które nadadzą przestrzeni wyjątkowo przytulny charakter.

Zadbaj o klimatyczne oświetlenie

Duże znaczenie w aranżacji wnętrza ma oświetlenie. Pomieszczenie powinno być jasne i dobrze doświetlone. Dużym plusem jest obecność ogromnych okien, które zapewnią dostęp do naturalnego źródła światła. W oknach powinny znaleźć się gustowne żaluzje, które zapobiegną nadmiernemu nagrzewaniu wnętrza biura w upalne dni, a pracownikom zagwarantują komfortowe warunki do pracy. 

W biurze nie może zabraknąć gustownych lamp. Przede wszystkim należy wyposażyć je w porządną lampę sufitową (lub kilka w zależności od wielkości pomieszczenia), która będzie stanowić główne źródło światła. Przestrzeń warto wzbogacić o dodatkowe lampy (np. lampki na biurka, kinkiety czy ledy), które doświetlą kluczowe miejsca, a przy okazji stworzą we wnętrzu przytulny klimat.

Zaproś naturę do biura

Ostatnie, jednak nie mniej ważne, są rośliny. Bliskość natury sprzyja produktywności i kreatywności. Co więcej, zieleń roślin odpręża i doskonale wycisza. Praca w biurze, w którym gości natura, jest znacznie przyjemniejsza niż w pomieszczeniu, w którym brakuje kwiatów, ozdobnych drzewek i innych roślin.

Kwiaty należy umieścić w gustownych donicach pasujących do wybranego stylu aranżacji wnętrz. Świetnym pomysłem jest zakup donic wyposażonych w specjalny system nawadniania. To innowacyjne rozwiązanie znacznie ułatwia pielęgnację roślin.

Szeroki wybór designerskich donic do biura z systemem nawadniania oferuje sklep Donice Zadora. Jego propozycją są modele wykonane z betonu architektonicznego, polietylenu, polipropylenu lub włókna szklanego. Na stronie donice-zadora.pl znaleźć można donice kwadratowe, podłużne i owalne, w kolorze czarnym, białym, grafitowym, czy nawet limonkowym, w różnych rozmiarach, o wykończeniu matowym, metalizowanym matowym i połyskującym.

Stworzenie przytulnego biura nie jest trudnym zadaniem. Grunt to wykazać się odrobiną kreatywności i włożyć trochę zaangażowania w stworzenie spójnej aranżacji. Praca w komfortowo urządzonym biurze będzie znacznie przyjemniejsza, co bez wątpienia przełoży się na wyniki zespołu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here