Kominek w domu to rzecz, która wprowadza miły i przytulny nastrój. Co więcej, daje nam ciepło oraz wygląda nowocześnie w salonach domów prywatnych. Co jednak zrobić, gdy pragniemy mieć kominek w mieszkaniu blokowym? Zdawać by się mogło, że jest to niemożliwe, otwarty ogień, brak odpowiedniej wentylacji oraz wyciągu kominowego jest bardzo dużą przeszkodą. Na ratunek przychodzi nam takie urządzenie jak biokominek w bloku. Poznajmy więc bliżej nowoczesne biokominki.

Biokominki w blokach

Prostota montażu, bezpieczeństwo użytkowania i efektowne wykonanie, między innymi te atrybuty przemawiają za zakupem biokominka. Kominek na bio paliwo może doskonale sprawdzić się w mieszkaniu blokowym. Ekologiczne paliwo do kominka to alkohol etylowy pochodzenia roślinnego, którego efektem spalania jest wyłącznie para wodna oraz niewielki ilości dwutlenku węgla. Biokominki nie emitują więc dymu ani szkodliwych dla organizmu substancji. Nie wymaga również podłączenia instalacji kominowych oraz nie obliguje nas do corocznych przeglądów kominiarskich. Co więcej, takie kominki nie pozostawiają sadzy ani popiołu, który należy usuwać.

Nawilżenie powietrza dzięki biokominkowi

Poprzez wytwarzanie pary wodnej w trakcie spalania biopaliwa, kominek może skutecznie posłużyć jako urządzenie do aromaterapii. Umieszczając w nim naczynie z olejkiem eterycznym, możemy nasycić powietrze w mieszkaniu przyjemną oraz odprężającą wonią. Biokominki sugeruje się montować w pomieszczeniach, gdzie występuje bardzo suche powietrze oraz podwyższona elektrostatyczność. Poprawa wilgotności może znacznie wpłynąć na nasze samopoczucie.

Biokominek w bloki jako dodatkowe źródło ciepła

Jeżeli pragniemy mieć ciepło w mieszkaniu, to pamiętajmy, że biokominek nie może być jedynym źródłem ogrzewania. Doskonale jednak sprawdzi się jako pomoc w nagrzaniu naszych czterech kątów. W zależność i od rozmiaru pojemnika na biopaliwo kominek może dostarczyć nam odpowiednio dużą ilość ciepła, aby na jakiś czas ogrzać jedno pomieszczenie.

Biokominek oprócz walorów estetycznych może skutecznie wesprzeć nas w ogrzaniu pomieszczenia. Z tego względu sugeruje się umieszczenie takiego kominka w najbardziej widocznym miejscu, aby zachwycić gości oraz umożliwić skuteczne rozprzestrzenianie się ciepłego powietrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here