Do malowania żeliwnych, albo stalowych elementów, które są użytkowane na zewnątrz, niezbędna może okazać się farba, której powłoka będzie charakteryzowała się głównie wysoką odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne takie, jak deszcz lub bardzo niskie temperatury. Jeżeli zależy nam na tym, aby odpowiednio zabezpieczyć metalowe powierzchnie przed rdzewieniem, a jednocześnie nadać im przyjemnego dla oka koloru, powinniśmy rozważyć zakup odpowiedniej farby chlorokauczukowej. Chcesz poznać nieco więcej informacji dotyczących tych specjalistycznych farb? Koniecznie zapoznaj się z tym, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Co to są farby chlorokauczukowe?

Odpowiedź związana z pytaniem, co to jest farba chlorokauczukowa, może być dosyć prosta. Jest to rodzaj farby, który tworzy na malowanej powierzchni stosunkowo wytrzymałą oraz elastyczną powłokę ochronną. Dzięki temu farba w połączeniu z właściwym podkładem antykorozyjnym – skutecznie może zabezpieczać powierzchnie przed rdzewieniem, które w dłuższym odstępie czasu będzie dosłownie zabójcze, dla każdego metalowego elementu, znajdującego się na zewnątrz.

Farby chlorokauczukowe – zastosowanie

Farby chlorokauczukowe mogą służyć do zabezpieczenia różnego rodzaju powierzchni, które są szczególnie narażone na działanie szkodliwych czynników. Można używać je do malowania żeliwnych elementów konstrukcyjnych lub malowania metalu. Zapewniają one powłokę, która w połączeniu ze wcześniej wspomnianymi antykorozyjnymi podkładami, m.in. produktem Urekor C może wystarczająco dobrze poradzić sobie z korozją przeżerającą metal. Jeżeli jednak będziemy malować żeliwne lub metalowe elementy, które mogą być narażone na m.in. działanie korozji, produkt ten może okazać się jednym z najlepszych wyborów.

farbą chkorokauczukowa
https://pixabay.com/pl

Farby chlorokauczukowe znajdują również szerokie zastosowanie w domu, jak i również przydomowych warsztatach. Jest to doskonały wybór, jeśli zależy nam na zabezpieczeniu drewna lub stolarki budowlanej przed wilgocią, która w przypadku tego rodzaju materiału jest naprawdę bardzo niebezpieczna. Powinno się wybierać takie rodzaju produktów, również w sytuacjach, gdy w sposób szczególny zależy nam na pokryciu betonu jak i również tynków bardzo wytrzymałą, oraz zabezpieczającą powłoką.

Jak malować farbą chlorokauczukową?

Nakładanie farby chlorokauczukowej, w zasadnie nie różni się niczym od malowania zwykłymi farbami. Najważniejsze jest to, aby dobrze przygotować malowane podłoże. Jeszcze przed rozpoczęciem pracy należy oczyścić malowaną powierzchnię ze starych warstw farby, oraz brudu, a także różnego rodzaju olejów i smarów. Jeżeli malowany materiał posiada chropowatą strukturę, powinno się go uprzednio przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym, dzięki czemu farba będzie miała lepszą przyczepność. Nie zapomnijmy o późniejszym odpyleniu całego podłoża!

Farbę należy dokładnie wymieszać, Jeżeli jest ona zbyt gęsta, można rozcieńczać ją za pomocą specjalnych rozcieńczalników, do wyboru są rozcieńczalniki poliwinylowe, oraz chlorokauczukowe. Istotne jest to, aby malować za pomocą farby chlorokauczukowej tylko i wyłącznie w temperaturze powyżej 10°C, ale z kolei nie w większej niż 25°C. Tak naprawdę możliwości nakładania farby jest bardzo dużo. Można postawić m.in. na pistolet, dzięki któremu będzie można uzyskać równomierne pokrycie. Można również malować za pomocą pędzla lub wałka.

farba chlorokauczukowa
https://pixabay.com/pl

Należy dobrze przemyśleć wybór wałka do malowania, ponieważ to, na jaki wałek się zdecydujemy, stosując farbę chlorokauczukową, może być uzależnione od rodzaju malowanej powierzchni, oraz jej kształtu. Jak zwykle, również i w tym przypadku doskonale sprawdza się zasada, która mówi, że im bardziej nierówna, oraz chropowata powierzchnia, tym wałek powinien posiadać dłuższe włosie.

Liczbę warstw farby powinno się uzależnić od tego, jak bardzo niesprzyjające może okazać się środowisko, w którym znajduje się pomalowana powierzchnią.

Wiesz na jaką farbę postawić, jeśli chodzi o zewnętrzne elementy metalowe Twojego domu? A czy zastanawiałeś się już nad odpowiednią elewacją?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here