W dość dużym stopniu materac zadecyduje o jakości twojego snu i przebiegu nocnej regeneracji. Marzy ci się naprawdę komfortowy i przyjemny wypoczynek? Chciałbyś spać niczym król, by rano budzić się ze świeżym umysłem i ciałem przepełnionym energią czekającą na to, by ją jakoś zużytkować? W osiągnięciu tych celów na pewno pomoże ci dobry materac na łóżko. Zaoferuje ci go producent materacy do spania Anhel. To, na jaki jego konkretny typ powinieneś się zdecydować, zależeć będzie z kolei od paru kluczowych czynników, o których zaraz się przekonasz.

Najpierw waga. Na pewno znasz swoją masę ciała, ale jeśli tak nie jest, czym prędzej powinieneś ją sprawdzić i następnie porównać do masy ciała partnera (jeżeli współdzielisz z nim łóżko). Jest to ważne, jeżeli między wami występuje spora różnica. Jeżeli wasze wagi są do siebie zbliżone, spokojnie wyśpicie się oboje na materacu o jednym poziomie twardości. W przypadku gdy te masy ciała znacząco się od siebie różnią, należy rozważyć inną opcję i być może kupić dwa oddzielne materace do spania. Każdemu musi być przecież wygodnie i przyjemnie. A też każdy z was może odczuć większy komfort na innym typie materaca.

Zwróć też uwagę na swój wzrost. Materace do spania Anhel na pewno nie mogą być za krótkie, bo w takim przypadku po prostu byś się na nich nie zmieścił – musiałbyś przybierać dziwne pozycje, by ułożyć na powierzchni materaca całe ciało. Przesadnie długich materaców też jednak nie warto kupować, gdyż zawsze będą one droższe. Jakie jest wyjście z tej sytuacji? Wyznacz swój wzrost i następnie dodaj do niego jakieś dziesięć centymetrów. Wyliczona w ten sposób wartość będzie równa optymalnej długości materaca. Zapisz ją sobie w telefonie i udaj się do sklepu.

Planowany zakup materaca do spania pozwala ci też na pozyskanie bardzo specjalistycznego produktu. Istnieją bowiem lecznicze materace, które potrafią radzić sobie z różnymi dolegliwościami – np. spięciami i bólami mięśni bądź skrzywieniami kręgosłupa. Zanim po nie sięgniesz, koniecznie skonsultuj się ze swoim lekarzem. To z nim powinieneś wybrać odpowiednią twardość materaca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here