Szycie własnych strojów jest pasją wielu kobiet. Pozwala im nie tylko nosić w pełni unikatowe ubrania (czy obdarowywać nimi bliskich), ale sprawia też, że mogą zrealizować swoje marzenia i rozwijać kreatywność. Jeśli chcesz dołączyć do tego grona, z pewnością poszukujesz maszyny do szycia, która sprawdzi się dla osoby początkującej. Zobacz, na jakie jej cechy warto zwrócić uwagę.

Intuicyjna obsługa

Dla osoby, która dopiero zaczyna swoją przygodę z szyciem i maszynami, intuicyjna, prosta obsługa na pewno będzie bardzo ważna. Zacznijmy zatem od samego nawlekania nici – jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłaś, maszyna powinna posiadać instrukcję obsługi, którą łatwo przeczytasz. Najlepiej na obudowie. Tak właśnie jest w przypadku maszyny Juno Janome, która już od pierwszego użycia uczy, jak się nią posługiwać.

Kolejna ważna sprawa to wybór ściegów. Powinien być prosty, oczywisty i intuicyjny, w czym może ci pomóc wyraziste pokrętło, które również znajdziesz na tej maszynie. A co więcej, ma małą ściągawkę na boku, która nie pozwoli ci zapomnieć, na jakim ściegu najbardziej ci zależy.

Wielofunkcyjność

Maszyna do szycia dla osoby początkującej powinna nauczyć ją wszystkich ściegów i opcji, z jakimi przyjdzie się jej potem spotykać i które będą jej najbardziej potrzebne w ciągu wszystkich przygód z tworzeniem własnych projektów. Dlatego powinna być wielofunkcyjna, między innymi z możliwością stworzenia ściegu overlockowego. Przydadzą się też pewne funkcje automatyczne (lub półautomatyczne), jak choćby obszywanie dziurek. To na pewno ułatwi stawianie pierwszych kroków w krawiectwie.

Możliwość wyregulowania wielu parametrów

Osobie początkującej przyda się maszyna, która wybacza błędy i posiada możliwość wyregulowania parametrów pracy. Wśród nich jednym z najważniejszych jest możliwość regulacji napięcia nici. Dzięki temu nawet zasiadając do niej po raz pierwszy, unikniesz plątania się nici i tworzenia supełków czy zrywania.

Inne przydatne funkcje, które często warto wyregulować, to docisk stopki, który odpowiada za transport materiału, płynna regulacja szerokości i długości szwów czy też opcja szycia wstecznego. Na pewno docenisz także dodatkowe elementy, które ułatwią ci pracę już od samego początku, jak choćby wolne ramię do obszywania mankietów, nogawek i kołnierzyków czy proste oświetlenie pola pracy za pomocą lampki LED. W efekcie twoja pasja będzie mogła rozwijać się nawet późnym wieczorem.

Estetyczny wygląd

Ostatnia cecha, na którą na pewno zwróci uwagę każda kobieta, to estetyczny wygląd samego urządzenia. W końcu przyjemniej pracuje się w ładnym otoczeniu i na pięknej maszynie, niż na starej i byle jakiej. Dlatego nie wahaj się przed inwestycją w nowoczesny, piękny model, który sprawi, że po prostu będziesz chciała na nim szyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here