Czasy, w których w każdym mieszkaniu w Polsce królowała identyczna kanapa i meblościanka, bezpowrotnie minęły. Dzisiaj producenci mebli oferują nam tak wiele rozwiązań, że każda nieruchomość może być urządzona zgodnie z indywidualnymi preferencjami, potrzebami, ale i gustem inwestora. Mieszkania urządzamy zgodnie z obowiązującymi aktualnie stylami, natomiast trzeba zaznaczyć, że modne są różne trendy. Projektanci wnętrz potwierdzają, że ogromną popularnością cieszą się zarówno mieszkania w stylu nowoczesnym, tym loftowym, skandynawskim, jak i glamour.

Mieszkania Polaków

W większości polskich mieszkań wciąż króluje styl klasyczny. Okazuje się, że Polacy stawiają na uniwersalną podstawę, a konkretny klimat tworzą raczej elementami uzupełniającymi, czyli dodatkami dekoracyjnymi. Dzięki temu wymiana mebli nie musi być realizowana co sezon, co wiązałoby się przecież z dużymi inwestycjami finansowymi.

Stawiamy na styl klasyczny, ale nie zawsze w tej oczywistej wersji. Wybieramy za to meble praktyczne i najlepszej jakości, takie jak meble MWM. Świetnie sprawdzają się meble z naturalnego drewna, inwestujemy też w antyki, korzystamy z ofert renomowanych firm meblarskich, ale coraz częściej odchodzimy od propozycji tzw. sieciówek, które oferują meble raczej wątpliwej jakości.

Meble a styl wystroju wnętrz

Chociaż dzisiaj nie ma narzuconego jednego stylu, w jakim mają być urządzone nasze mieszkania, to jednak udaje się zauważyć konkretne tendencje w tym zakresie. Polacy uwielbiają nie tylko uniwersalny styl klasyczny. Od lat hitem w zakresie aranżacji funkcjonalnych mieszkań jest minimalistyczny styl skandynawski oraz nieco surowy styl loftowy. Z upodobaniem urządzamy również mieszkania w dobrze sprawdzonym już stylu retro, ale sięgamy też po nowatorskie rozwiązania i wybieramy meble w stylu nowoczesnym.

Kolor mebli uwielbiany przez Polaków

Największą popularnością cieszą się meble w kolorze tradycyjnego drewna, ponieważ właśnie takie doskonale pasują do rozmaitych dodatków dekoracyjnych. Stawiamy też na uniwersalność, dlatego wybieramy meble białe, które dodatkowo nadają nieco elegancji zaaranżowanym wnętrzom.

Lubimy meble praktyczne, które są łatwe w utrzymaniu czystości. Właśnie dlatego najrzadziej w mieszkaniach można spotkać meble w kolorze ciemnym lub czarnym – na takich najbardziej widać osiadający kurz.

Coraz większą popularnością cieszą się meble tapicerowane, które stanowią jednocześnie doskonały element dekoracyjny. Wybieramy łóżka małżeńskie z tapicerowanym zagłówkiem, tapicerowane wypoczynki albo fotele z wybranym obiciem. Hitem jest materiał welurowy, idealnie pasujący do stylu retro, loftowego, ale ożywi też aranżacje klasyczne.

Jedno jest pewne, dzisiaj mamy ogromny wybór mebli, dzięki czemu każdy inwestor może wybrać takie, które są zgodne z jego potrzebami i indywidualnym gustem. Mieszkania możemy urządzać wedle preferencji i pożądanego stylu, od tego tradycyjnego, poprzez retro czy skandynawski, aż po ten najbardziej szykowny, czyli nowoczesny i glamour.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here