Kubki z nadrukiem

0
476

Kubki z nadrukiem są wszędzie, możesz nie zdawać sobie sprawy, jak proste jest ich wykonanie z odpowiednich materiałów. Kluczem do sukcesu jest użycie kalkomanii wodnej, czyli warstwy kleju rozpuszczalnego w wodzie przymocowanego do wodoodpornego papieru. Najlepiej w robieniu takich kubków radzą sobie wyspecjalizowane firmy.

Obrazy można drukować na tym papierze za pomocą drukarki laserowej lub atramentowej, a za pomocą aparatu cyfrowego i podstawowego oprogramowania do edycji zdjęć można szybko i łatwo wykonać drukowane kubki z nadrukiem. Proces jest dość łatwy, ale zajmie kilka godzin, ponieważ musisz dać czas na właściwe wyschnięcie. Wiele firm decyduje się na drukowanie kubków promocyjnych, co czyni je najpopularniejszymi upominkami wszech czasów.

Popularne kubki z nadrukiem na prezent

Powód popularności kubków z nadrukiem jest prosty. Ludzie uwielbiają robić przerwy na kawę. Potrzebują czegoś do popijania kawy, herbaty, gorącej czekolady i wszelkich napojów, jakie chcą. Sklep wanapix.pl/kubki-z-nadrukiem jest często wybierany jeżeli interesuje nas kubek z nadrukiem w dobrej cenie i jakości. Bezpośredni sitodruk jest idealny do tworzenia prostych wzorów na kubkach z ceramiki i porcelany kostnej. W tej opcji drukowania atrament przechodzi przez siatkę lub sito.

Następnie drukarka nakłada szablon na rozciągniętą siatkę. Małe dziurki w szablonie wpłyną na ostateczny obraz, który pojawi się na kubku.

Ta metoda druku kolorowego doskonale sprawdza się również w przypadku mniejszych projektów oraz takich, które nie wymagają obszernej rejestracji obrazu i nakładających się kolorów. Metoda ta ma jednak swoje ograniczenia. Nie może tworzyć złożonych kolorów półtonowych. Jest lepszy do drukowania niskobudżetowego.

Druk transferowy, znany również jako druk lito, to odwieczna metoda nadruku na kubkach z porcelany kostnej lub ceramice. Zasadniczo obraz lub projekt jest drukowany na specjalnym papierze, a następnie powlekany na kubku. Po powlekaniu nadruk przechodzi w transfer wodny. Następnie drukarka nakłada go ręcznie na naczynia do picia.

W porównaniu do bezpośredniego sitodruku technika ta jest wolniejszym i bardziej pracochłonnym procesem, ale jest bardziej elastyczna w zakresie kolorów. Doskonale sprawdza się na kubkach promocyjnych o średniej i dużej powierzchni do nadruku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here