Lakierobejca jest środkiem stosowanym przede wszystkim w celu ochrony i udekorowania drewnianych elementów konstrukcyjnych i wyposażenia w domu. Część z produktów łączy w sobie właściwości impregnatu, lakieru, a także bejcy, jak m.in. wybrane lakierobejce. Inne specyfiki wymagają uprzedniego impregnowania drewna. Bez względu na to, jak będzie wyglądał proces malowania, lakierobejce zabezpieczają drewno, a także nadają mu połysk, oraz trwały kolor.

Lakierobejce mogą dzielić się ze względu na użyty w tym celu rozcieńczalnik. Może stanowić to zarówno benzyna, jak i również woda lub rozpuszczalnik. Zarówno pierwszy, jak i również ostatni rodzaj może okazać doskonałym wyborem, w sytuacji, gdy zależy nam na pomalowaniu elementów drewnianych, które znajdują się na zewnątrz. Lakierobejca wodna, jest produktem szczególnie przeznaczonym do stosowania do wewnętrznych powierzchni i elementów drewnianych. Wyróżnia ja głównie brak przykrego zapachu chemicznego, oraz szybkie schnięcie, co może znacznie skrócić proces malowania.

Lakierobejca – kiedy warto ją stosować?

Lakierobejce można nakładać na wszystkie, odpowiednio przygotowane wcześniej powierzchnie drewniane. Przed położeniem pierwszej warstwy lakierobejcy należy sprawdzić, czy producent nie wspomina o uprzednim zastosowaniu impregnatu do drewna. Należy pamiętać o tym, aby delikatnie oszlifować, a także odpylić malowane przedmioty. Lakierobejca doskonale sprawdza się przy zabezpieczaniu kompletów mebli ogrodowych, różnego rodzaju altan, a także innych konstrukcji znajdujących się w ogrodzie. Jednocześnie możecie użyć jej również do pomalowania mebli znajdujących się wewnątrz domu. Lakierobejca jest niezastąpiona w procesach renowacji krzeseł oraz stołów.

bejce
https://pixabay.com/pl

Lakierobejca jest produktem, którego głównym zadaniem jest przede wszystkim ochrona drewna, przed naturalnym procesem odbarwienia. Może być to wynikiem kontaktu z promieniowaniem UV, czyli światłem słonecznym. W celu zabezpieczenia drewna i nadania mu jednolitego koloru warto stosować lakierobejcę w konkretnej i wcześniej wybranej barwie, nakładając ją zgodnie z instrukcjami producenta. Warto pamiętać, ze jaśniejsze odcienie, które nakładane są na naturalnie ciemne drewno, mogą wymagać położenia dodatkowych warstw produktu.

Lakierobejce posiadają w swoim składzie specjalne biocydy, które skutecznie chronią drewno przed zagrożeniami biologicznymi. Jednym z tych zagrożeń może być sinizna drewna, która oznacza sine odbarwienie na jego powierzchni, które powstaje wskutek rozwoju grzybów. Równie negatywny wpływ, zwłaszcza jeśli chodzi o niszczenie płotów, czy też mebli ogrodowych, może mieć pleśń. Jeżeli chcesz zapobiec procesowi rozpadu włókien drewna, co jest częstym powodem niszczenia drewnianych konstrukcji, doskonale może sprawdzić się właśnie lakierobejca. Cena tego środka uzależniona jest od jego składu, rozmiaru opakowania, oraz wybranego producenta.

W czasie wyboru lakierobejcy z biocydami powinno się zwrócić szczególną uwagę, na konieczność zastosowani dodatkowej warstwy odpowiedniego impregnatu przed malowaniem. W środkach, które posiadają rozbudowany skład, najczęściej jest on zawierany już w gotowym produkcie.

Lakierobejca – jak wybrać najlepszą?

bejca do drewna
https://pixabay.com/pl

Zanim jeszcze podejmie się decyzję o wyborze konkretnej lakierobejcy, należy uprzednio zmierzyć powierzchnię, którą będziemy chcieli zabezpieczyć. W ten sposób możliwe będzie dopasowanie odpowiedniej wielkości opakowania, które będzie posiadało właściwą pojemność. Mniejsze puszki, takie ja 0,25L i 0,7L – należy wybrać w przypadku, gdy chcielibyśmy pomalować parapety lub ramy okienne. Największe z puszek, które mają zazwyczaj ok.2,5L lub takie, które mają nawet 5L, będą mogły stanowić doskonały wybór w przypadku chęci pomalowania dużego kompletu mebli ogrodowych, altany lub płotu.

Przed zakupem konkretnego produktu, warto zwrócić uwagę na sposób, w jaki jest on rozcieńczony. Najczęściej lakierobejca nie jest rozcieńczona przed malowaniem.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, ponieważ postanowiłeś zadbać o swoje meble ogrodowe, koniecznie sprawdź najnowsze kosiarki do trawników, które również pomogą Ci na co dzień w pielęgnacji zieleni na zewnątrz.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDywany turkusowe
Następny artykułCo to jest spiek kwarcowy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here