Modułowy plac zabaw – co to takiego?

0
1084

Place zabaw od zawsze stanowiły jedno z najbardziej ulubionych miejsc dziecięcych zabaw. Wyjście na ulubiony plac zabaw znajdujący się w okolicy domu dla niektórych stanowiło formę nagrody, a dla rodzica czas na odpoczynek. W dzisiejszych czasach wszystkie dzieci mogą mieć swój własny plac zabaw w ogrodzie. Bez konieczności dzielenia się nim z innymi dziećmi. Obecnie, ze względów epidemiologicznych, posiadanie placu zabaw w ogrodzie to również decyzja zapewniająca bezpieczeństwo. Na publicznym placu zabaw nie jesteśmy przecież w stanie ochronić dziecka przed niebezpiecznymi wirusami. Podstawowymi barierami uniemożliwiającymi zakup placu zabaw są brak ogrodu, ale również względy finansowe. Odpowiedzią na ten drugi problem są właśnie place zabaw, które występują w elementach.

Zasadnicze elementy modułowego placu zabaw

Zakup placu zabaw możemy podzielić na kilka etapów. Warto wtedy poszukać producenta, który gwarantuje kompatybilność poszczególnych elementów na przestrzeni czasu. Godna zaufania w tej kwestii jest firma 4iQ Group, która od wielu lat specjalizuje się w produkcji tego rodzaju produktów.

Planując etapowy zakup placu zabaw dla dziecka, powinniśmy jednak wziąć pod uwagę jak ma ostatecznie wyglądać. Dzięki temu zaplanujemy jego położenie w ogrodzie. Można skorzystać ze strony internetowej producenta i sprawdzić, z czego taki plac zabaw może się składać.

Każdy plac zabaw składa się z bazy, czyli głównej budowli, do której kolejno dokłada się elementy. Taką bazą jest głównie wieża, domek z platformą, huśtawka lub plac zabaw w postaci kostki. Nie ma jednak problemu, aby plac zabaw posiadał wszystkie te elementy.

Wieża sama w sobie stanowi niesamowitą atrakcję dla dziecka. Wieża realizuje potrzebę wspinaczki i podziwiania wszystkiego z góry. Zasadniczo wieża składa się z drabinki, platformy i znajdującej się pod nią piaskownicy. W pierwszym etapie zaleca się jednoczesny zakup wieży ze stelażem pod huśtawkę. Takie rozwiązanie motywowane jest możliwością jednoczesnego montażu urządzeń i właściwym ich ustawieniem.

Marzeniem wszystkich dzieci, a zwłaszcza dziewczynek, jest posiadanie własnego drewnianego domku. Taki domek również może być składową placu zabaw. Domek posiada platformę, dach, okna i drzwi.

Dla ruchliwych i lubiących sport dzieci zaprojektowano plac zabaw w postaci kostki. Ta niesamowita konstrukcja to w zasadzie tor przeszkód w kostce. Składa się z drabinek zamontowanych w pionie i poziomie, ścianki wspinaczkowej, liny wspinaczkowej oraz ścianki linowej.

Dodatkowe elementy modułowego placu zabaw

Modułowe place zabaw można wyposażyć w szereg uwielbianych przez dzieci akcesoriów. Trudno sobie wyobrazić plac zabaw bez huśtawki. Co ważne, nie ma problemu, aby tych huśtawek było kilka takich samych lub różnych. U starszych dzieci sprawdzą się huśtawki, których siedzisko występuje w formie deski. Młodszym dzieciom, warto zakupić siedzisko huśtawki, z którego wraz z rozwojem dziecka, odczepia się poszczególne zabezpieczenia. Wszystkie dzieci chętnie korzystają z huśtawki typu bocianie gniazdo.

Ważnym składnikiem dodatkowego wyposażenia placu zabaw jest również ślizgawka, niekiedy nazywana ślizgiem lub zjeżdżalnią. Tego rodzaju gadżet występuje w kilku kolorach. Poza tym do modułowego placu zabaw można dokupić między innymi: ściankę wspinaczkową z kamieniami, dziecięce flagi oraz plastikową skrzynkę na listy, telefon, kierownicę, dzwonek, megafon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here