Okna plastikowe są zdecydowanie tymi najczęściej i najchętniej wybieranymi. Materiał ten pozwala bowiem na produkcję systemów okiennych w przystępnych cenach, które nie wymagają ani konserwacji ani specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, które są wyjątkowo estetyczne, ale co najważniejsze- które zapewniają bardzo dobry stopień izolacyjności. Jednakże, błędem byłoby myślenie, że wszystkie okna tego typu są identyczne. Dlatego też warto zwrócić uwagę na to, jakie parametry posiadają wybierane przez nas okna PCV. Ursynów to dzielnica na mapie Warszawy, gdzie znajdziemy salon sprzedaży jednego z renomowanych producentów okien plastikowych.

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę zamawiając okna PCV na Ursynowie

Udając się do salonu sprzedaży najczęściej mamy mniej więcej oszacowane, jakiej wielkości okna będą nam potrzebne. Bardzo często, jeśli jednak już zdecydujemy się na złożenie zamówienia wraz z montażem, przedstawiciel firmy, w której dokonujemy zakupu pojawi się w naszym budynku na pomiar tak, aby mieć pewność, że dany system okienny będzie pasował do konkretnego miejsca. Podczas wizyty w punkcie sprzedaży zapewne zostanie nam przedstawiona oferta wykonania potrzebnych okien w kilku wariantach. To, co je różnicuje to najczęściej stopień ich izolacyjności. W takiej sytuacji w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na parametr współczynnika przenikania ciepła, gdyż im jest niższy, tym dane okno jest cieplejsze, a co za tym idzie- powoduje mniejsze straty cieplne. Okna energooszczędne powinny mieć wartość Uw na poziomie około 0,8 W/m2K. 

Co jeszcze wpływa na izolacyjność okna? 

Na ciepły charakter okna ma wpływ wiele czynników. Już sama konstrukcja oraz grubość profilu ma znaczenie, tak jak i zastosowany pakiet szybowy. Wyższą izolacyjność można uzyskać chociażby poprzez zastosowanie trzech szyb w ramach pakietu. Czasem, w ramach oferty zostanie oddzielne określone, jaki współczynnik przenikania ciepła ma sama szyba, czyli element, który w największym stopniu może powodować straty cieplne. Oczywiście, decydując się na okna musimy też określić ich kolor, a poza klasycznym kolorem białym można wybrać z palety także i inne wersje, w tym jakże popularną wersję drewnopodobną, którą jest zainteresowanych wielu klientów. Dobrze jest więc spojrzeć na zakup okien jako na pewną inwestycję, która będzie mogła zwrócić się w przyszłości. Jeśli wybierzemy naprawdę wysokiej jakości produkty- potem będziemy ponosić znacznie mniejsze koszty związane z ich eksploatacją. Najlepiej decydować się też na renomowanych i rozpoznawalnych producentów, którzy oferują okna PCV. Ursynów może nam zaoferować salon sprzedaży marki Medrus, która w swojej ofercie między innymi posiada linię okien premium. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here