Przedpokój jest bardzo ważnym elementem całego domu. Jest niejako jego wizytówką. To właśnie on zapowiada w jakim stylu jest urządzona reszta wnętrz. Szafka na buty z wieszakiem to obowiązkowy i bardzo praktyczny mebel, który spotkać można w każdym mieszkaniu. Służy głównie do przechowywania butów i przetrzymywania odzieży wierzchniej. Jak zatem wybrać ten mebel, tak by był odpowiednio funkcjonalny i dopasowany do całego pomieszczenia?

Szafka na buty z wieszakiem w przedpokoju

Przedpokój to miejsce, w którym pozostawia się okrycie wierzchnie i buty, stąd występuje konieczność występowania tam takiego przedmiotu jak szafka na buty z wieszakiem. W największym użyciu, jak można się domyślić, jest w sezonie jesień – zima. Wejście do wnętrza, w którym na pierwszy rzut pojawiają się buty nie robi zbyt estetycznego wrażenia, stąd ważne by taka szafka miała w nim miejsce.

Rozmiar szafki jest uwarunkowany wielkością przedpokoju. Jeśli mamy do czynienia z dużym przedpokojem zaleca się zamówić szafę pod wymiar, dzięki czemu zdobędziemy wiele miejsca do przechowywania kurtek, płaszczy, butów oraz wielu innych przedmiotów. Mały przedpokój nie zwalania z konieczności posiadania szafki. Najlepiej wykorzystać maksymalnie znajdującą się przestrzeń, np. poprzez montaż szafy do zabudowy z lustrem, które optycznie powiększy wnętrze. Lustro jest ważnym elementem przedpokoju, gdyż zazwyczaj przed lustrem kontrolujemy jakość własnego ubioru.

szafka na buty z wieszakiem

Szafka na buty – kryteria wyboru

Wybór odpowiedniej szafki na buty jak już wspomniano jest uwarunkowane wielkością przedpokoju i miejscem, na nią przeznaczonym. W małych przedpokojach dobrze prezentować się będę wysokie, smukłe szafki na buty w formie kolumienek nie szerszych niż 20 cm. Dzięki temu w nawet najwęższym przedpokoju znajdzie się miejsce na tego typu szafkę. W większych przedpokojach egzamin zdadzą szafki na buty poziome, które jednocześnie mogą być siedzeniem. Dzięki czemu jeden mebel może pełnić dwie role.

Przy wyborze szafki na buty kluczowy jest również rodzaj obuwia jaki zamierzamy przechowywać w tej szafce. Wysokie kozaki, szpilki czy masywne buty trekkingowe wymagają odpowiedniej ilości miejsca. Przed kupnem należy sprawdzić wymiary szafki i zweryfikować, czy nasze buty spokojnie do niej się zmieszczą. Dopilnowanie tej kwestii usprawni przechowywanie, dzięki czemu nie będzie trzeba gromadzić butów na sobie. W doborze szafki na buty znaczenie odgrywa także jej głębokość. Zbyt masywne pary butów mogą się nie zmieścić w klasycznie dostępnych modelach. Dlatego tak ważne jest uprzednie tego sprawdzenie.

Kolejny aspekt, na który trzeba zwrócić uwagę to rodzaj otwierania. Na rynku spotykane są szafki na buty z drzwiczkami uchylanymi, wysuwanymi, przesuwanymi bądź otwieranymi w sposób tradycyjny. Tak naprawdę im większy promień otwarcia drzwiczek, tym łatwiej jest schować w szafce obuwie. Bardzo dobrą opcją są szafki na buty wyposażone w dużą ilość przegródek oraz półek. Najlepiej, by każda para butów miała własne oddzielne miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here