Steuktonit najczęściej występuje w postaci płytek z włóknocementu. Stosuje się go głównie do pokrycia dachu, elewacji, wykończenia komina lub wiatrownicy.
Płytki z włóknocementu – struktonit
Struktonit występuje najczęściej w postaci płytek wykonanych z włókno-cementu, czyli tak naprawdę cementu, wody, powietrza, oraz mączki wapiennej, jak i również włókien celulozy. Jest to w pełni bezpieczny materiał, który charakteryzuje się niepalnością, nadaje się do stosowania na niemal każdej powierzchni. Płytki mogą występować w różnych formach, od takich, które mają powierzchnię, która łudząco przypomina naturalny łupek lub wręcz przeciwnie, z gładką powierzchnię.
Dzięki tak różnym strukturom można uzyskać nietypowe efekty na dachu, jak i również przy wykańczaniu komina lub wiatrownicy, za pomocą tego rodzaju rozwiązań dach wraz z elewacją będzie tworzył jednolitą powierzchnię. Płytki można zakupić w różnych rozmiarach. W przypadku wykańczania dachu oraz jego innych elementów najczęściej stosuje się struktonit o wymiarach 20 × 20 cm lub 30 × 30 cm. Płytki występujące w wymiarach 30 × 30 używa się najczęściej do pokrycia całej powierzchni dachu.
Poznaj możliwości płytek struktonitowych
Za pomocą płytek struktonitowych można nadać budynkowi niepowtarzalnego wyglądu, ponadto będzie to zabieg, który wykonany raz, będzie mógł służyć domownikom przez wiele lat. Za pomocą niewielkich rozmiarów i bardzo prostej obróbce płytek z włókna cementu, struktonit doskonale sprawdza się w przypadku tworzenia estetycznych i w dodatku nowoczesnych połaci dachowych i nie tylko. Za pomocą tego materiału można stworzyć również piękną i niepowtarzalną elewację, jak i również ozdobnie wykończyć komin lub wiatrownicę. Trwałość i odporność płytek jest gwarancją pięknego dachu na wiele pokoleń, a ogromna paleta różnych wariantów kolorystycznych umożliwia stworzenie wymarzonego dachu zgodnie z własnym projektem. Zalety stosowania struktonitu:
– możliwość tworzenia niepowtarzalnych projektów – płytki te nadają się niemal do każdego typu dachu i elewacji, zarówno w przypadku nowych budynków, jak i również w przypadku renowacji starych. Ogromny wybór kolorów i faktur umożliwia tak naprawdę nieograniczone możliwości architektoniczne.
– wysoka wytrzymałość na uszkodzenia – płytki struktonitowe zaprojektowano z myślą o najtrudniejszych warunkach pogodowych. Dzięki zastosowaniu dużej liczby mocowań, w porównaniu do standardowych materiałów, płytki struktonitowe dachowe – umożliwiają spokój, przy jednoczesnym zabezpieczeniu dachu.
– gwarantowana jakość – wiele firm dostępnych na rynku załącza wraz ze swoimi produktami nawet 30-letnie gwarancje, co jest dowodem na to, że ten rodzaj produktów, jakim jest struktonit, jest naprawdę bardzo trwały.
– Prosty montaż – płytki struktonitowe są niezwykle lekkie i w dodatku można powiedzieć, że wręcz banalne w montażu. Mogą być stosowane zarówno na lżejszych konstrukcjach dachu, jak i również nieco bardziej solidnych. Ponadto nie wymagają stosowania dodatkowych wzmocnień – co może okazać się kluczowe, w przypadku renowacji dachu.
Płytki włókno cementowe przeznaczone na dachy i elewacje, są produkowane w dwóch różniących się od siebie wariantach. Jedne z nich zawierają powierzchnię gładką o strukturze łupka, występują w wielu różnych kształtach i wariantach kolorystycznych. Zarówno w przypadku gładkiej powierzchni, jak i również łupka, można je spotkać w wersji z poszarpanymi i gładkimi brzegami.
Struktonit – łupek
Struktura łupka jest powierzchnią nawiązującą do łupka naturalnego, umożliwia tworzenie efektywnej gry cieni, oraz świateł niemal na całej powierzchni dachu lub elewacji. Zmienność odcieni nadaje elewacją nietuzinkowego uroku.
Struktonit – gładka powierzchnia
Struktonit z gładką powierzchnią zapewnia bardzo atrakcyjny i jednocześnie nowoczesny wygląd. Dzięki zastosowaniu takich płytek możliwe jest stworzenie przepięknych fasad, oraz dachów, zarówno na nowych, jak i również remontowanych budynkach.