Steuktonit najczęściej występuje w postaci płytek z włóknocementu. Stosuje się go głównie do pokrycia dachu, elewacji, wykończenia komina lub wiatrownicy.

Płytki z włóknocementu – struktonit

Struktonit występuje najczęściej w postaci płytek wykonanych z włókno-cementu, czyli tak naprawdę cementu, wody, powietrza, oraz mączki wapiennej, jak i również włókien celulozy. Jest to w pełni bezpieczny materiał, który charakteryzuje się niepalnością, nadaje się do stosowania na niemal każdej powierzchni. Płytki mogą występować w różnych formach, od takich, które mają powierzchnię, która łudząco przypomina naturalny łupek lub wręcz przeciwnie, z gładką powierzchnię.

Dzięki tak różnym strukturom można uzyskać nietypowe efekty na dachu, jak i również przy wykańczaniu komina lub wiatrownicy, za pomocą tego rodzaju rozwiązań dach wraz z elewacją będzie tworzył jednolitą powierzchnię. Płytki można zakupić w różnych rozmiarach. W przypadku wykańczania dachu oraz jego innych elementów najczęściej stosuje się struktonit o wymiarach 20 × 20 cm lub 30 × 30 cm. Płytki występujące w wymiarach 30 × 30 używa się najczęściej do pokrycia całej powierzchni dachu.

Poznaj możliwości płytek struktonitowych

struktonit komin
https://pixabay.com/pl

Za pomocą płytek struktonitowych można nadać budynkowi niepowtarzalnego wyglądu, ponadto będzie to zabieg, który wykonany raz, będzie mógł służyć domownikom przez wiele lat. Za pomocą niewielkich rozmiarów i bardzo prostej obróbce płytek z włókna cementu, struktonit doskonale sprawdza się w przypadku tworzenia estetycznych i w dodatku nowoczesnych połaci dachowych i nie tylko. Za pomocą tego materiału można stworzyć również piękną i niepowtarzalną elewację, jak i również ozdobnie wykończyć komin lub wiatrownicę. Trwałość i odporność płytek jest gwarancją pięknego dachu na wiele pokoleń, a ogromna paleta różnych wariantów kolorystycznych umożliwia stworzenie wymarzonego dachu zgodnie z własnym projektem. Zalety stosowania struktonitu:

– możliwość tworzenia niepowtarzalnych projektów – płytki te nadają się niemal do każdego typu dachu i elewacji, zarówno w przypadku nowych budynków, jak i również w przypadku renowacji starych. Ogromny wybór kolorów i faktur umożliwia tak naprawdę nieograniczone możliwości architektoniczne.

– wysoka wytrzymałość na uszkodzenia – płytki struktonitowe zaprojektowano z myślą o najtrudniejszych warunkach pogodowych. Dzięki zastosowaniu dużej liczby mocowań, w porównaniu do standardowych materiałów, płytki struktonitowe dachowe – umożliwiają spokój, przy jednoczesnym zabezpieczeniu dachu.

– gwarantowana jakość – wiele firm dostępnych na rynku załącza wraz ze swoimi produktami nawet 30-letnie gwarancje, co jest dowodem na to, że ten rodzaj produktów, jakim jest struktonit, jest naprawdę bardzo trwały.

– Prosty montaż – płytki struktonitowe są niezwykle lekkie i w dodatku można powiedzieć, że wręcz banalne w montażu. Mogą być stosowane zarówno na lżejszych konstrukcjach dachu, jak i również nieco bardziej solidnych. Ponadto nie wymagają stosowania dodatkowych wzmocnień – co może okazać się kluczowe, w przypadku renowacji dachu.

struktonit na komin
https://pixabay.com/pl

Płytki włókno cementowe przeznaczone na dachy i elewacje, są produkowane w dwóch różniących się od siebie wariantach. Jedne z nich zawierają powierzchnię gładką o strukturze łupka, występują w wielu różnych kształtach i wariantach kolorystycznych. Zarówno w przypadku gładkiej powierzchni, jak i również łupka, można je spotkać w wersji z poszarpanymi i gładkimi brzegami.

Struktonit – łupek

Struktura łupka jest powierzchnią nawiązującą do łupka naturalnego, umożliwia tworzenie efektywnej gry cieni, oraz świateł niemal na całej powierzchni dachu lub elewacji. Zmienność odcieni nadaje elewacją nietuzinkowego uroku.

Struktonit – gładka powierzchnia

Struktonit z gładką powierzchnią zapewnia bardzo atrakcyjny i jednocześnie nowoczesny wygląd. Dzięki zastosowaniu takich płytek możliwe jest stworzenie przepięknych fasad, oraz dachów, zarówno na nowych, jak i również remontowanych budynkach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here