Jedną z nowocześniejszych i dających świetne efekty metod oczyszczania różnego rodzaju powierzchni jest piaskowanie. Proces polega na wykorzystaniu ścierniwa, które jest wyrzucane pod ciśnieniem z urządzenia zwanego piaskarką.

Czym jest ścierniwo?

Ścierniwo to rozdrobniony materiał o ziarnach określonej wielkości. W metodzie piaskowania wykorzystuje się garnet, elektrokorund, szklane kulki, zmielone skorupy orzechów oraz wiele innych. Istotne jest, aby ścierniwo było wysokiej jakości i zostało odpowiednio dopasowane do wskazanej powierzchni. Chcąc skorzystać z profesjonalnych usług piaskowania, można się zapoznać z ofertą firmy na stronie piaskowanie-drewna.com.pl. Firma ta posiada duże doświadczenie w stosowaniu tej metody do oczyszczanie powierzchni drewnianych, elementów metalowych, cegieł oraz betonu. Piaskowanie jest wskazane w przypadku renowacji metali, przywracania naturalnego koloru i struktury i oczyszczania powierzchni z nalotów oraz zabrudzeń.

Proces oczyszczania przebiega w trzech etapach. Pierwszy krok to usunięcie z powierzchni wszelkich zanieczyszczeń i starych powłok. Następnie obrabiana powierzchnia musi zostać ujednolicona i w ostatnim etapie nadaje się jej odpowiedni stopień chropowatości. Oczyszczanie powierzchni piaskowaniem pozwala na uzyskanie lepszej przyczepności lakieru lub farby. Piaskowanie jest to technologia chętnie wykorzystywana w wielu branżach. Za pomocą piaskarki można dotrzeć do wielu miejsc, gdzie szlifierka by nie dotarła. Taki sposób czyszczenia metalowych powierzchni umożliwia pozbycie się skorodowanych uszczerbków i poprawia jej stan.

Oferta piaskowanie Lublin może zainteresować właścicieli domów jednorodzinnych, którzy potrzebują odnowić ogrodzenia domów, bramy, a także płyty kamienne i kostkę brukową. Jest to świetna metoda na oczyszczenie metalowych elementów pokrytych skorodowaną warstwą. Należy pamiętać o zastosowaniu przepisów BHP i zapewnić osobom wykonującym piaskowanie odpowiednie środki ochrony oraz wentylację, gdyż podczas czyszczenia uwalniają się cząsteczki, które mogą się przyczynić do powstania choroby płuc.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzklarstwo kiedyś i dziś
Następny artykułNaprawa podestów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here