Perfekcyjna łazienka musi być wyposażona w co najmniej kilka elementów – brodzik i wannę, umywalkę, a także toaletę. Kompakt WC jest doskonałym rozwiązaniem, na proste i szybkie urządzenie pomieszczenia, bez konieczności szukania i wybierania osobnych komponentów. Miska, która jest bezpośrednio połączona ze spłuczką, może sprawdzić się również  niewielkich pomieszczeniach, w których może wpłynąć w dużym stopniu na zaoszczędzenie cennej przestrzeni.

Koniecznie postaw na kompakt WC, jeśli remontujesz pomieszczenie, z którego będzie korzystało więcej niż jedna osoba. W szczególności takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku budynków publicznych, czy też toalet znajdujących się w zakładach pracy. Bardzo częste używanie toalety może powodować szybsze zużywanie się niektórych jej elementów.

W przypadku WC, które umieszczone są na stelażach dostęp do rur odpływowych, czy też dolnopłuku, może być stosunkowo ograniczony. Na szczęście kompakt WC, jest tego doskonałym rozwiązaniem, ponieważ dostęp do każdego z wcześniej wymienionych elementów jest stosunkowo prosty.

misy wc
https://pixabay.com/pl

Sedes kompaktowy zbudowany jest z kilku elementów, które są ze sobą połączone. Jednym z główniejszych i jednocześnie największych modułów jest sama muszla, która najczęściej wykonana jest z ceramiki. Ten rodzaj materiału jest nie tylko łatwy w utrzymaniu czystości, ale i również odporny na długotrwałe działanie wody, stąd też można mieć pewność, że będzie służył przez wiele lat. Dodatkowo jego wytrzymałość pozwoli na uniknięcie uszkodzeń mechanicznych, oraz zarysowań.

Kolejnym stosunkowo ważnym elementem jest dolnopłuk, czyli pojemnik, w którym gromadzi się woda. Działa on dzięki wykorzystywaniu siły grawitacji. Nagromadzona w zbiorniku woda pozwala na usuwanie nieczystości zgromadzonych w muszli. Zarówno jeden, jak i również drugi element połączone są ze sobą, za pomocą rozbudowanego systemu rur, które również umożliwiają doprowadzenie wody do systemu, oraz służą do odprowadzania zgromadzonych w muszli nieczystości, do sieci ściekowej.

Dostępne w sklepach zestawy w większości przypadków przygotowane są do bezpośredniego montażu, dzięki czemu niemal od razu można zabrać się do pracy.

miski wc
https://pixabay.com/pl

W asortymencie wielu sklepów można znaleźć mnóstwo opcji sanitariów typu WC Kompakt, które z pewnością będzie można dopasować do danej wielkości toalety, oraz całej aranżacji pomieszczenia.

Zestaw podtynkowy dla małych i dużych łazienek

Toaletka kompaktowa doskonale sprawdza się szczególnie w łazienkach, które charakteryzują się niewielką powierzchnią. Jej mocowanie nie wymaga budowania dodatkowych modułów, które miałyby za zadanie służyć ukryciu panelu spłukującego. Bowiem kompakt WC składa się z zespolonej spłuczki, a także miski klozetowej. Cały zestaw należy jedynie maksymalnie przysunąć do ściany, oraz przytwierdzić do podłogi. Toaleta, która będzie skonstruowana w taki sposób, nie zabierze miejsca, które z powodzeniem będzie można wykorzystać np. w innym dowolnie wybranym celu.

Miska ze spłuczką jest również idealnym rozwiązaniem tymczasowym, które sprawdzi się w dopiero urządzanej łazience. Nie wymaga ona osobnego dobierania panelu, ani też części sedesowej. Jest to jeden z najłatwiejszych pod względem montażu zestawów, z których możemy skorzystać.

misy wc
https://pixabay.com/pl

Asortymencie wielu sklepów z wykończeniem, można znaleźć również kompakty WC, dzięki którym możliwe będzie jeszcze ciekawsze zaaranżowanie łazienki. Toalety narożnikowe często posiadają spłuczkę w nietypowych, trójkątnych kształtach, które idealnie wpasowują się w kąty znajdujące się w pomieszczeniu. Jednym z ciekawszych pomysłów, przeznaczonych dla nowoczesnych łazienek może okazać się kompakt WC z deską wolnoopadającą. Dzięki zastosowaniu takich siłowników deska zamyka się jednostajnym ruchem, co umożliwia unikanie głośnych uderzeń, spowodowanych upadającą deską.

Ta ciekawostka z pewnością ma istotny wpływ na komfort użytkowania. Przez co możemy zapobiec zniszczeniu poszczególnych elementów, spowodowanych gwałtownymi uderzeniami.

Jeżeli wybrałeś już odpowiedni kompakt WC, to  kolejnym krokiem jest zdecydowanie się na glazurę i farbę do łazienki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here