Wielu właścicieli nieruchomości osobiście przekonało się jak wielki wpływ na aranżację salonu ma dobór odpowiedniego oświetlenia. Warto zaplanować różne rodzaje źródeł światła, które sprawdzają się w zależności od potrzeb i sytuacji. W salonie możemy bowiem potrzebować zarówno mocnego górnego światła, jak również delikatnego podświetlenia podczas oglądania telewizji lub słuchania muzyki. Jakie zatem punkty świetlne oprócz tradycyjnej lampy wiszącej na pewno się sprawdzą?

Oświetlenie szynowe do salonu

Coraz większą popularnością cieszą się szynowe systemy oświetleniowe. Współcześni producenci pozwalają inwestorom na budowę instalacji świetlnych, które spełniają najróżniejsze oczekiwania. Wystarczy wejść na stronę internetową sklepu Elektromag.pl i osobiście przekonać się, jak wiele do zaoferowania ma ten sprzedawca.

Katalog produktów obejmuje zarówno gotowe zestawy szynowe, jak również spoty i liczne akcesoria. Jeśli chodzi o systemy gotowe do montażu, to godne polecenia są wyroby marek: Azzardo, Italux i Light Prestige. Firmy te proponują liczne warianty systemów szynowych. Możemy zatem kupić zestawy różniące się ilością punktów świetlnych, a także różniące się rozstawem i wielkością lamp. W opcji są zarówno czarne oświetleniowe systemy szynowe jak również modele w kolorze białym. Co ciekawe, firma Light Prestige oferuje szyny w kolorze czarnym, na których umieszczono złote reflektorki. Każdy znajdzie zatem coś dla siebie. Z oferty sklepu Elktromag.pl zadowoleni są nawet najbardziej wymagający klienci.

Jeśli chodzi o akcesoria dedykowane do systemów szynowych, to asortyment sprzedawcy obejmuje: szynoprzewody o różnych długościach, łączniki do szyn, zasilanie centralne i końcowe do szynoprzewodów, zaślepki, zestawy do montażu podtynkowego, adaptery do szyny montażowej, złącza, reflektorki.

Lampy stojące do salonu

Kolejnym rodzajem oświetlenia w salonie może być lampa stojąca. Taki punkt świetlny pozwala na stworzenie przyjemnego klimatu w pomieszczeniu. Nadaje się do ustawienia przy sofie, narożniku lub fotelu. Pozwala nam czytać książkę lub gazetę bez konieczności oświetlania całego pomieszczenia. W sprzedaży dostępne są liczne modele lamp stojącym, które różnią się zarówno stylem, kolorem, wysokością i materiałem wykonania.

W pomieszczeniach urządzonych tradycyjnie fajnie prezentują się lampy stojące o uniwersalnym wyglądzie, takie jak, na przykład lampa Austin marki Sollux, lampa Tokyo firmy TK Lighting czy Baya Led marki Eglo. Z kolei w nowoczesnych salonach rewelacyjnie prezentują się lampy o oryginalnym wyglądzie, takie jak: lampa Zodiac marki Zuma Line, lampa Lasana firmy Eglo lub Ventimiglia marki Markslojd.

Kinkiety do salonu

Znów dużym zainteresowaniem cieszą się lampy ścienne, czyli kinkiety. Są one montowane w korytarzach oraz salonach. Ich głównym atutem jest dostarczanie światła, które pozwala na swobodne poruszanie się po pomieszczeniu. Kinkiety mogą także efektownie podświetlać aranżacje ścienne, obrazy lub inne domowe dekoracje.

Szeroka oferta kinkietów robi wrażenie. Wachlarz produktów sklepu Elektromag.pl obejmuje kinkiety o klasycznym i nowoczesnym wyglądzie. Do wyboru są kinkiety metalowe, drewniane lub słomiane w różnych kolorach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here