Zapewne wiecie już, że do pokrycia ścian w całym domu, doskonale sprawdza się farba. Kuchnia, czy łazienka, jak i również inne pomieszczenia, które narażone są na stosunkowo częsty kontakt z parą wodną, albo tłustymi substancjami, nie stanowią wyjątku od tej reguły. Warunki, jakie można spotkać w kuchni, czy łazience powodują, że ściany, które się tam znajdują, wymagają dodatkowego zabezpieczenia.

Ochlapanie ścian tłuszczem w czasie przygotowywania posiłku, nie będzie od dzisiaj stanowiło obowiązku do powtórnego malowania, brud będzie można usunąć, np. przy użyciu wilgotnej szmatki. Właściwie dobrana farba zabezpiecza ścianę przed powstawaniem groźnych pleśni i grzybów. Producenci farb, przygotowali specjalnie stworzone mieszanki, które umożliwiają wykończenie kuchni, w inny sposób niż za pomocą tradycyjnej ceramiki.

Dlaczego warto postawić na farbę w kuchni?

Ze względu na bardzo wysoką wilgotność powietrza i duże ryzyko powstawania tłustych plam, rekomenduje się używanie farb o odpowiednich właściwościach. W wielu sklepach znajdują się specjalne działy lub półki, na których można znaleźć farby przeznaczone do kuchni, a także farby łazienkowe, które są przystosowane specjalnie do malowania tych pomieszczeń.  Nasza redakcja pokusiła się o przygotowanie propozycji zmywalnych farb do kuchni, a także odpornych na powstawanie pleśni i grzybów. Rozwiązanie to jest znacznie tańsze i dużo prostsze, niż standardowe metody wykańczania tego rodzaju przestrzeni.

farba do kafelek
https://pl.freepik.com/

Specjalistyczne farby do kuchni i łazienki w zauważalny sposób przyspieszają również prace, co za tym idzie, dużo szybciej można cieszyć się wykończoną kuchnią lub łazienką, bez konieczności oczekiwania na wiecznie schnący klej, czy fugi.

Akryl w kuchni również może być odporny na zachlapania i wodę

Emulsja akrylowa najczęściej bardzo dobrze przylega do powierzchni i zapobiega w ten sposób wnikaniu w jej głąb różnych zabrudzeń, co powoduje, że doskonale nadaje się do zastosowania jako farba do kuchni. Jest to bardzo łatwy do aplikacji produkt, a jego użycie nie wymaga dużego doświadczenia w malowaniu, stąd też można jej używać do przeprowadzania pierwszego remontu. W ofertach sklepów budowlanych można również znaleźć mieszanki akrylowe, które są wzmocnione i z powodzeniem będą mogły sprawdzać się w formie farby zmywalnej do kuchni, a także wodoszczelnej farby, którą będzie można zastosować w łazience.

Jedne z najpopularniejszych akrylowych mieszanek bardzo często występują w zróżnicowanej i bogatej pod względem kolorystycznym gamie barw, stąd też z łatwością będziemy mogli znaleźć odpowiedni dla nas kolor farb do kuchni, a także do innych pomieszczeń, które w sposób szczególny są narażone na wilgoć.

Wodoodporna potęga lateksu w Twojej kuchni

farba do kuchni
https://www.pexels.com/pl

Farba emulsyjna nie tylko pozwala na mycie zabrudzonych powierzchni, ale również umożliwia odpowiednią cyrkulację powietrza. Zbliżoną funkcję posiadają farby lateksowe. Emulsja lateksowa jest jednym z produktów, które są wymieniane jako najlepsze opcje na ściany do kuchni i łazienki. Stanowi to rodzaj wzmocnionej farby akrylowej, która jest bardzo odporna na tarcie. Bardzo często do jej produkcji wykorzystywana jest specjalna żywica Poli-akrylowa, która uniemożliwia wnikanie zabrudzeń w ścianę, stąd tez genialnie sprawdza się w roli farby kuchennej.

Wielu znanych i cenionych na rynku producentów dysponuje bardzo szeroką gamą kolorystyczną takich produktów, stąd też bez problemu będzie można znaleźć farbę o odpowiedniej barwie, która będzie właściwa dla danego wnętrza i jego aranżacji.

Przyjemna w dotyku gładkość wykończenia – farba do kuchni

Do osobnej kategorii zaliczane są np. farby lateksowe, są to mieszanki, które po nałożeniu i wyschnięciu, dają bardzo połyskliwy, oraz przyjemny w dotyku efekt. Satynowe wykończenie doskonale sprawdza się w pomieszczeniach, które są narażone na częsty kontakt z zabrudzeniami, a także duży wpływ wilgoci. Gładka powierzchnia uniemożliwia przenikanie do głębi ściany drobnoustrojów.

A zastanawialiście się jaki tynk wybrać do innych pomieszczeń w Waszym domu lub mieszkaniu?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here