Lodówki retro mogą być wyposażone we wszystkie najnowocześniejsze funkcje, jakimi charakteryzują się tego typu urządzenia, natomiast jeśli chodzi o ich design, to jest on stylizowany na amerykańskie lata 50’. Posiadają więc delikatnie zaokrąglone kształty, wyjątkową i charakterystyczną dla nich kolorystykę, oraz wykończenie na wysoki połysk. Rzadko spotykane są wśród nich kolory takie, jak biały, czy srebrny. Dużo częściej pojawiają się barwy niebieskie, czerwone, pomarańczowe, miedziane, zielone lub beżowe.

Ile prądu zużywają lodówki retro?

Lodówki retro zazwyczaj zużywają bardzo porównywalną ilość prądu do innych tego typu urządzeń. Wiele z nich występuje w klasie energetycznej A++, a nawet w sklepach można spotkać modele w klasie A+++, co powoduje, że są one bardzo oszczędne.

Jaka temperatura powinna panować w lodówce retro?

W lodówkach retro powinna panować dokładnie taka sama temperatura, jak w innych urządzenia z tej kategorii. Najczęściej przyjmuje się, że powinno to być 4°C.

Zakup lodówki retro – na co zwracać uwagę?

lodówka retro
https://pixabay.com/pl

Dokonując zakupu lodówki retro powinno się zwracać uwagę na standardowe elementy przy tego typu urządzeniach takie, jak odpowiednia pojemność, niski poziom hałasu, klasa energetyczne, a także inne dostępne funkcje, np. technologia NoFrost, czy też szybkie mrożenie.

Lodówki retro – niepowtarzalny styl w Twojej kuchni

Czy zdawaliście sobie sprawę z tego, jak wygląda lodówka retro? Z pewnością wszyscy kojarzą ją sobie z nieco bardziej obłym kształtem, dużych rozmiarów uchwytami, które są pokryte chromem, a także różnymi wersjami kolorystycznymi, które raczej nie występują w przypadku standardowych lodówek.  Dzięki tak nietypowemu wyglądowi moda na lodówki vintage nieustannie zyskuje na swojej popularności. Jest to doskonała informacja, szczególnie dla wszystkich miłośników amerykańskiego stylu lat 50 i 60, poprzedniego stulecia.

Nowoczesne projekty sprzętu AGD, mogą wydawać Ci się nudne i pozbawione oryginalnego wyglądu? Przestaje Cię zachwycać wybór ograniczony do metalicznej szarości i zwyczajnej bieli? Lodówka retro w intensywnym kolorze pozwoli nadać każdej przestrzeni, wyjątkowy charakter i spowoduje, że Twoja kuchnia, będzie prezentowała się jak z najmodniejszych stron magazynów wnętrzarskich.

Różne wersje lodówki retro

retro lodówki
https://pl.freepik.com

Kiedy masz na myśli – retro lodówkę, zapewne masz przed oczami dużych rozmiarów, jednodrzwiową chłodziarkę w intensywnym i jednocześnie lśniącym kolorze. Jednak nowoczesne lodówki retro występują w naprawdę szerokiej gamie modeli. Na bardzo długiej liście produktów znajdują się m.in. urządzenia o nieco mniejszej i większej pojemności. Lodówki retro tak samo, jak w przypadku ich odpowiedników o nieco bardziej nowoczesnym wyglądzie, mogą być wyposażone w zamrażarkę lub składać się tylko i wyłącznie z chłodziarki.

Wbrew temu, co powszechnie uważane jest przez wielu ludzi, lodówki retro nie są przeznaczone tylko i wyłącznie dla dużych rodzin. Nieco mniejsze modele i występujące w postaci jednodrzwiowych wersji, doskonale sprawdzić się mogą, np. w mieszkaniu singla. Z kolei większe dwudrzwiowe lodówki retro, są doskonałym rozwiązanie dla wszystkich większych rodzin z dziećmi.

Decydując się na zakup tego urządzenia, jako główny punkt, od którego będzie uzależniony jego wybór, powinna być – pojemność, a nie tylko wymiary zewnętrzne. Warto wziąć pod uwagę, że lodówka w stylu retro na pierwszy rzut oka może wyglądać na większą, niż ma to miejsce w rzeczywistości. Powoduje to niepowtarzalny urok jej design i technologii lat 50’. Jednak producenci dzisiejszych lodówek retro, nieustannie pracują nad tym, by zajmowały one dużo mniej miejsca, a za to posiadały większą pojemność, niż kiedyś.

Warto rozważyć również kwestię zamrażarki – czy rzeczywiście jest taka niezbędna, oraz gdzie warto ją umieścić? Klasyczne sprzęty, na których najczęściej wzorowane są lodówki retro, posiadały zamrażarki o bardzo małych rozmiarach, które były umieszczone na górze urządzenia, lub w jego wnętrzu.

Skoro wiesz, jaką lodówkę wybrać, to czy znalazłeś już odpowiednią farbę do kuchni?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here