Łazienka z wanną, czy łazienka z prysznicem? Z tym pytaniem zetknie się niemal każda osoba aranżująca nowe mieszkanie. Warto wziąć pod uwagę, że w małej łazience lepiej sprawdzi się prysznic. Zaaranżowanie małej łazienki bloku, czy też w kamienicy potrafi, pomimo nawet bardzo funkcjonalnego projektu, być nie lada wyzwaniem. Wtedy warto postawić na sprytne inspiracje, jakie znajdują się na naszej stronie.

Łazienka – jak zaprojektować modną przestrzeń?

Modne łazienki, urządzone z pomysłem, są domeną naszej platformy. Dzięki doświadczonym projektantom można poznać liczne wizualizacje łazienki, które będą mogły stać się doskonałą inspiracją do zaprojektowania modnego i jednocześnie wygodnego wnętrza. W chwili obecnej jedne z najmodniejszych projektów to szara łazienka i biała łazienka. Wystrój wnętrza, jakim jest łazienka, powinien jednak być spójny i zgodny z obowiązującymi trendami, oraz z naszym własnym wyczuciem stylu. Przeglądając piękne projekty łazienek, można mieć szansę poznania aktualnych trendów, oraz skonfrontowania ich z preferowaną przez nas estetyką.

Szara łazienka

Szary jest jednym z kolorów, dzięki któremu do wnętrza można wprowadzić nowoczesność. Z jednej strony minimalistyczny, z drugiej zaś chłodny odcień, pozwala na dowolnie łączenie i zestawianie go z innymi kolorami, ponieważ jest jednym z najbardziej neutralnych odcieni. Szara łazienka jest w stanie zapewnić nam ponadczasową bazę, oraz spokojny wystrój, który będzie opierał się o kolor, który charakteryzuje się perfekcjonizmem, a także nienaganną czystością. W łazience, która utrzymana jest w szarych tonacjach, można postawić na mocne akcenty, mocno nasycone kontrasty, jak i również subtelne gradacje.

Łazienka szara

szare lazienki
https://pixabay.com/pl

Pomimo że szary jest barwą stosunkowo spokojną i przewidywalną, to występuje on w różnych stopniach nasycenia kolorem czarnym, co sprawia, że może wnosić do wnętrza również cieplejsze tony lub również nieco bardziej nasycone akcenty. Szarość wcale nie musi być nudna i beznamiętna, nie musi również tłumić ekspresji we wnętrzu, ale może łączyć złoty środek pomiędzy intensywnością kolorów a stonowanymi barwami. Szary jest wypadkową nieśmiertelnego duetu czerni i bieli, czyli odwiecznych klasyków. W aranżacjach wnętrz koloru szarego używają najczęściej osoby, które są poukładane, ale z drugiej strony nie lubią wybijać się na pierwszy plan. Konsekwentne dążenie własną ścieżką, na której nie bez znaczenia jest perfekcjonizm, bez wątpliwości jest propozycją dla wszystkich odważnych osób.

Szary najlepiej komponuje się w połączeniu z nowoczesnymi i minimalistycznymi aranżacjami. Doskonale wypada także w zestawieniu z ciepłym drewnem. W nieco bardziej klasycznej odsłonie idealnie sprawdzi się, jako forma dodatku w postaci motywów dekoracyjnych.

W większości łazienek kolor szary obecny jest, w postaci chromowanego wykończenia uchwytów lub armatury, występują również w postaci wieszaków, nóżek szafek stojących, czy też relingów lub aluminiowych listew wykończeniowych. Błyszczące lub matowe wykończenie pozwala nadać wnętrzom nieco bardziej industrialny, lub romantyczny charakter.

szara łazienka aranżacje
https://pixabay.com/pl

Idealnym nośnikiem szarości w aranżacjach we wnętrzach jest beton. Posiada on niepowtarzalne urok, który wynika z połączenia uniwersalnego koloru z nieco chropowatą strukturą. Jest to idealny pomysł na urządzenia nowoczesnej łazienki, w której najważniejszą rolę odgrywa właśnie ten kolor.

Aranżacja szarej łazienki

Szare kolory ścian doskonale oddają klimat luksusowego wnętrza. Szczególnie jeśli występują w połączeniu z bielą, są w stanie stworzyć klimat retro, który właśnie powrócił do łask.  Zarówno farby do malowania łazienek, jak i również standardowe kafelki doskonale sprawdzą się w tej roli. Duże formaty szarych tafli są ciekawą propozycją dla dużych i jasnych wnętrz. W tych nieco mniejszych warto postawić m.in. na delikatne szarości, które są skomponowane z błyszczących płytek. Z kolei tam, gdzie zależy nam na osiągnięciu efektu wydłużenia, najlepiej będzie wybrać prostokątne kafelki, które dzięki poziomemu ułożeniu optycznie wyciągną ścianę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here